PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Urodziny Niepodległej

Wielkimi krokami zbliża się finał wyjątkowego Jubileuszu - 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W szkołach i poza nimi, indywidualnie i masowo przygotowywaliśmy urodzinowe prezenty w postaci okolicznościowych i absolutnie różnorodnych działań. Większość z nich już poza nami, a na te, które ciągle przed - serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i wszystkich tych, dla których Urodziny Niepodległej są okolicznością do wspólnego świętowania. Spotkajmy się na urodzinach :-)

2018-10-01 21:03:30        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Rajtar

100 lat NIEPODLEGŁEJ

W ramach Społecznych Obchodów Stulecia Niepodległości powstaje szereg inicjatyw. Wydarzenia związane z tym jubileuszem organizowane są w całej Polsce. To co je łączy, to wspólne wartości: otwartość, wspólnota, miłość do ojczyzny oraz duma z osiągnięć naszego społeczeństwa. W dniu 17 października 2018 r, odbyła się w naszej szkole prelekcja pt: ,,Mocarstwa a sprawa polska podczas I wojny światowej’’ dr hab. Janusza Budzińskiego z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach - Filia w Piotrkowie Trybunalskim

2018-10-17 20:58:41        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Prudło

Rozgrywki Ligowe ''Młodziczek''

W dniu 14.10.2018 odbyły się rozgrywki Ligowe ''Młodziczek'' rocznik 2004 i młodsze w Wieluniu w grupie IV.
Wyniki spotkań:
1. Solos Wodna Łódź - UMLKS Radomsko - 2:0
2. UKS Wieluń - UKS Zduńska Wola - 2:0
3. Solos Wodna Łódź - UKS Wieluń - 2:1
4. UMLKS Radomsko - UKS Zduńska Wola - 2:0
2018-10-14 21:36:45        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Kruszewski

"Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"

Uczniowie klasy I b  wraz z wychowawczynią  rozpoczęli akcję  "Szkolne Przygody  Gangu Słodziaków", do której  włączyli się rodzice.  Czytają oni  dzieciom  codziennie  na początku lekcji. Każdy uczeń otrzymał także  album, w którym za pomocą naklejek udokumentuje, że czyta również w domu - przez 10 minut dziennie. Wesołe przygody Gangu Słodziaków to dobry krok w kierunku odkrywania fascynującego świata literatury dziecięcej.

2018-09-26 21:43:54        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Dzień Chłopaka w IA

27 września 2018 roku klasa I A z okazji Dnia Chłopca wybrała się do "Kina za Rogiem" na film "Pies ma głos". Później przy wręcz letniej, słonecznej pogodzie spacerkiem  przeszli do eleganckiej restauracji "Las".
Tam czekała na nich miła niespodzianka (przygotowana przez zaangażowanego Rodzica), obfity obiad, pyszny deser, zabawy i gry dydaktyczne oraz konkurs plastyczny, w którym główną nagrodą była gra dydaktyczna "Kalambury".
2018-10-09 17:24:04        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Kokoszczyk

Warsztaty teatralne dla gości z miasta partnerskiego Kiryat Bialik

W piątek 28.09 odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów z Kiryat Bialik odwiedzających naszą szkołę pt. "Speak out- Act out!". W zajęciach uczestniczyli uczniowie kl. 8b, kl. 3c oraz nasi absolwenci. Uczniowie przekazywali "Iskierkę Przyjaźni" polsko-izraelskiej, naśladowali ruchy w trakcie tańca, uczyli się polskich łamańców językowych, bawili się z nami w zabawę "Pomnik Miłości" i wiele innych fantastycznych zabaw. Wszyscy byli uśmiechnięci i o to w tym wszystkim chodzi.

2018-10-08 21:27:52        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska-Serwa

Goście z Kiryat Bialik

Od 27 .09 do  04.10 uczniowie i absolwenci  naszej szkoły  brali udział w wymianie młodzieży. Gościli w swoich domach sześcioro uczniów z partnerskiego miasta Kiryat Bialik. Uczestniczyli w licznych spotkaniach integracyjnych i wycieczkach. Po przylocie w czwartek zobaczyli Warszawę, piątek spędzili w radomszczańskich szkołach, w tym dniu odbyła się uroczysta kolacja z udziałem władz miasta. W ubiegłą sobotę zwiedzili zamek w Olsztynie i Częstochowę, w poniedziałek - Wrocław, w środę - Łódź.

2018-10-05 22:29:35        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Zbieramy kasztany!

Samorząd Uczniowski wraz z uczniami klas 0-III przystępują do akcji "Zbieramy kasztany", która potrwa od poniedziałku do odwołania (końcówka października). Za kilogram surowca otrzymujemy 0.70 gr. Kasztany bez ważenia składujemy w workach na boisku szkolnym za garażem. Każda klasa dostanie swój worek. Zachęcamy do jesiennych spacerów i zbierania pieniędzy ukrytych wśród kolorowych liści. O wydatkowaniu funduszy ze zbiórki zdecydują uczniowie.

2018-10-05 22:24:56        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

VI Bieg na orientację

We wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Biegu na orientację Stop Uzależnieniom, zorganizowanym przez I LO, podczas których zajęli I miejsce, pokonując  7 innych szkół. W biegu trzeba było się wykazać znajomością terenoznawstwa (8 km biegu po lesie na podstawie kompasu i mapy), wiedzą historyczną (test i szereg pytań w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości) oraz wiedzą z zakresu ratownictwa przedmedycznego (test i warsztaty).

2018-10-04 08:25:20        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Mysłek

Przyjaźń polsko-izarelska na lekcji języka niemieckiego

"Do you speak Deutsch? Przyjaźń polsko-izarelska na lekcji języka niemieckiego"

W dniu 28 września 2018 odbyła się lekcja otwarta z języka niemieckiego, w której brała udział również  młodzież z Izraela. Uczniowie przyswajali formy powitania  i pożegnania w różnych krajach. Lekcję prowadziła p. Małgorzata Kurzyk.
2018-10-02 21:48:06        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Kurzyk