9.74SP_WEATHER_C
SP_8.SP_3SP_7SP_WEATHER_C / SP_1SP_8.SP_6SP_6SP_WEATHER_C
SP_9.SP_2SP_2SP_WEATHER_C / SP_1SP_8.SP_6SP_5SP_WEATHER_C

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla kl. IV - VI

W dn.09.11.23 r. w naszej bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla kl. IV – VI.
W zmaganiach wzięło udział 22 uczniów z kl. IV a, IV b, IV d, V a, V b, VI a, VI b, VI c, którzy
zaprezentowali wybrane przez siebie teksty z prozy dziecięcej i młodzieżowej.
Konkurs popularyzował literaturę dziecięcą i młodzieżową, rozbudzał wrażliwość i wyobraźnię młodego czytelnika. Uczył umiejętności interpretacji tekstu oraz rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Przy ocenie uczestników brano pod uwagę dobór repertuaru, technikę czytania oraz interpretację tekstu.
W Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania wyróżnili się następujący uczniowie:
Justin Nems kl. V a, Tymoteusz Sowiński kl. IV b
Mateusz Boryniak kl. VI b, Izabela Stolarek kl. IV b
Alicja Ciemniewska kl. V b
Uczniowie Justin Nems oraz Tymoteusz Sowiński będą reprezentować naszą szkołę na
VII Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania dla kl. IV – VI pt. „Zaczarowany świat książek”, który odbędzie się w naszej szkole.
Zwycięzcom gratulujemy!