11.99SP_WEATHER_C
SP_1SP_1.SP_3SP_4SP_WEATHER_C / SP_2SP_2.SP_7SP_2SP_WEATHER_C
SP_1SP_0.SP_5SP_1SP_WEATHER_C / SP_2SP_3.SP_4SP_2SP_WEATHER_C
SP_9.SP_1SP_1SP_WEATHER_C / SP_2SP_1.SP_8SP_6SP_WEATHER_C

Konkurs Szkolny Informatyczny z okazji Światowego Dnia Zdrowia dla uczniów z klas I – VIII

Światowy Dzień Zdrowia przypada na 7 -go kwietnia 2024 r.

Hasło: Moje zdrowie, moje prawo

Na całym świecie prawo milionów ludzi do zdrowia jest coraz bardziej zagrożone.

Konflikty niszczą życie, powodując śmierć, ból, głód i cierpienie psychiczne.

Spalanie paliw kopalnych jednocześnie napędza kryzys klimatyczny i odbiera nam prawo do oddychania czystym powietrzem, a zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach i na zewnątrz odbiera życie co 5 sekund.

Rada Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. ekonomii zdrowia dla wszystkich stwierdziła, że chociaż co najmniej 140 krajów uznaje zdrowie za prawo człowieka w swojej konstytucji, tylko 4 kraje wspomniały o tym, jak je finansować.

Cele :

Tegoroczny temat został wybrany, aby bronić prawa wszystkich i wszędzie do dostępu do usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także do bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości mieszkań, godnych warunków pracy i środowiska oraz wolności od dyskryminacji.

Cele konkursu szkolnego:

* Rozbudzanie zainteresowań własnym zdrowiem, dobrym odżywianiem.

* Zwiększenie świadomości, dotyczącej znaczenia prawidłowego odżywiania dla zachowania zdrowia i sprawności fizycznej.

* Pogłębianie wiedzy w zakresie zdrowego odżywiania.

* Nabywanie podstawowych umiejętności dbania o swoje zdrowie, zwrócenie uwagi na rolę aktywności fizycznej.

• Kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań prozdrowotnych.
  • Bezpieczna woda pitna dla wszystkich ludzi na świecie
  • Usługi medyczne dostępne dla wszystkich ludzi na świecie.
  • Czyste powietrze.

Tematyka konkursu dla uczniów:

Uczniowie w każdej kategorii wykonują plakat na komputerze w wybranym programie graficznym.

Plakat należy wydrukować i przynieść do szkoły.

Praca powinna być samodzielna.

Konkurs dla uczniów klas I-III

Konkurs informatyczny w programie Paint:

„Jestem tym, co jem, zasady dobrego odżywiania”.

Konkurs dla uczniów klas IV-VI

Konkurs informatyczny w  programie graficznym Paint 3 D:

„Czyste powietrze   dla każdego człowieka na świecie”.

Konkurs dla uczniów klas VII - VIII .

Konkurs informatyczny w   programie graficznym GIMP:

„Bezpieczna woda pitna dla każdego człowieka na świecie”.

Sposób oceny prac: zgodność z tematyką, pomysłowość, estetyka wykonania.

Każda praca powinna być podpisana. Powinna zawierać następujące informacje: imię i nazwisko, klasę.

Czas trwania konkursu do 03.04.2024 r.

Wydrukowane plakaty należy przynosić do organizatora konkursu p. Elżbiety Stępnickiej

(sala komputerowa 24).

Organizator konkursu