PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

Niedziela Palmowa jest jednym z najstarszych świąt w historii Kościoła.  Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do Świąt Wielkanocnych.
Ponad 80 uczestników, głównie uczniów naszej szkoły, wzięło udział w konkursie na "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną" w kościele parafialnym p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uczestnicy konkursu z palmami przeszli w uroczystej procesji na początku Mszy Św.
2018-03-27 21:09:29        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

Wielkanocne spotkanie z zajączkiem

22 marca uczniowie klasy III B i III A uczestniczyli w "Wielkanocnym spotkaniu z zajączkiem" w gospodarstwie agroturystycznym "Pod Skałką".
Po dotarciu na miejsce dzieci skorzystały z gościny gospodarzy, którzy przygotowali następujący program;

2018-03-26 22:20:14        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

"Bądź przedsiębiorczy, wypromuj firmę i zawód"

Wiktoria Wawrzyniak (klasa IIIA gimnazjum) zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie "Bądź przedsiębiorczy, wypromuj firmę i zawód", którego organizatorem był Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Wiktoria została nagrodzona w kategorii "prezentacja multimedialna", gdzie zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji o jednym z zawodów, z oferty ZSE. Wiktoria wybrała zawód - bankowiec.

2018-03-25 23:34:01        dodał(a): mariola

Kolejny sukces Michała

Dziś odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Master IT (dla uczniów gimnazjum i klas VII), równolegle w Bytomiu, Sosnowcu, Bieruniu i Jaworznie, w którym brał udział uczeń PSP 7 Michał Pędziwiatr z kl.IIIB.
Eliminacje, czyli I etap odbył się 1 marca, polegał na rozwiązaniu testu on-line, do którego przystąpiło 7 uczniów z naszej szkoły:

2018-03-22 22:36:12        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska

"Nałogom STOP, dla zdrowia - START"

Wyniki Konkursu Profilaktyczno - Językowego "Nałogom STOP, dla zdrowia - START".
Podczas trwania Tygodnia Walki z Nałogami uczniowie klas II i III PG realizowali projekt konkursowy (ulotka w języku niemieckim), mający na celu promowanie zdrowego trybu życia i uświadomienie młodzieży zgubnych skutków nałogów. Na konkurs wpłynęło kilkanaście prac.

2018-03-22 22:14:29        dodał(a): mariola        Autor: p. B. Łopusińska

Przegląd Małych Form Teatralnych

W Miejskim Domu Kultury zakończył się dziś XVII Przegląd Małych Form Teatralnych. Komisja w składzie: Sławomir Kuligowski – przewodniczący, Karol Kossakowski i Dawid Wawryka postanowiła przyznać wyróżnienie grupie teatralnej z PSP7 w Radomsku w kategorii szkół podstawowych. Uczniowie wystąpili w przedstawieniu pt. "Kopciuszek naszych czasów".

2018-03-22 21:56:48        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska-Serwa

Test wiedzy "Bezpieczny Internet"

Co to jest stalking, cyberprzemoc, hejt, jakie strony pozwalają na bezpieczne logowanie...? ... - na te i inne pytania uczniowie udzielali odpowiedzi w piątek 16 marca podczas II edycji konkursu informatycznego sprawdzającego wiedzę na temat "Bezpiecznego Internetu", zorganizowanego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

2018-03-21 23:48:41        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska

Dyskutujemy, krytykujemy, montujemy z Filmoteką Szkolną

Zuza Mazur, Igor Kęsy, Klaudia Andrzejczyk, Ola Drzewowska, Ewelina Lacek, Martyna Szewczyk, Nikola Cynka, w pierwszym tygodniu marca, wzięli udział w debacie i warsztatach krytyki filmowej w ramach XIII Dni Kina organizowanych przez I L.O. w Radomsku.

2018-03-21 23:39:22        dodał(a): mariola

Szkolny Turniej w scrabble dla kl. VII i gimnazjalnych

05.03.2018 r. w naszej bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Turniej w scrabble skierowany dla kl. VII i gimnazjalnych. Wzięło w nim udział  14 uczniów z kl. VII a, VII c, II c, II d, III a. Uczniowie rozegrali 4 rundy w scrabble.  Pojedynki wyłoniły następujących zwycięzców:

2018-03-21 23:24:18        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Fimowicz-Bednarska

Szkolny Turniej w scrabble dla kl. IV-VI

09.03.2018 r. w naszej bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Turniej w scrabble dla kl. IV-VI. Organizatorem była nasza biblioteka, świetlica szkolna oraz MOSiR. Sędzią zawodów był p. Artur Kwiatkowski. W turnieju wzięło udział 20 uczniów z kl. IV a, IV c, IV d, V a, VI b, VI c. Uczniowie rozegrali 3 rundy w scrabble.  Pojedynki wyłoniły następujących zwycięzców: