PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Życzenia dla naszej drogiej Pani

Życzę naszej drogiej Pani,
by każdy dzień był miły dla niej,
by ranny budzik srebrne dźwięki
układał dla niej w takt piosenki.
By zaczynała dzień wesoła
i żeby znikła zmarszczka z czoła,
by wiatr jej pachniał,
śmiech jej szumiał,
by każdy w klasie ją rozumiał.

2019-10-11 21:45:40        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Mleko i jego przetwory

4 października 2019 r. uczniowie z klasy I a i II c wzięły udział w warsztatach „Mleko i jego przetwory”. Pod okiem fachowców, dzieci poznawały proces wytwarzania serów od mleka do gotowego produktu. Wszystkie czynności wykonywały samodzielnie, a na koniec mogły posmakować swoje wyroby. To były niezapomniane zajęcia!

2019-10-11 21:45:40        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Śledź

Akcja reklamowa promująca bibliotekę i czytelnictwo

Od 26 września do 9 października 2019 r. w naszej bibliotece trwała akcja reklamowa promująca bibliotekę i czytelnictwo.
Aktyw biblioteczny kolorował rysunki związane tematycznie ze Świętem Bibliotek Szkolnych. Była to świetna okazja do wzajemnego poznawania się, wspólnej zabawy oraz współpracy między dziećmi przy tworzeniu prac plastycznych. Następnie dzieci wypisywały hasła reklamujące bibliotekę i promujące czytelnictwo.

2019-10-10 23:31:09        dodał(a): mariola        Autor: p. Małgorzat Fimowicz-Bednarska

Codeweek

Nasza Szkoła zaangażowała się w CodeWeek 2019, czyli Europejski Tydzień Kodowania. Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób, między innymi przy pomocy kodu. Programowanie pozwala także rozwijać kompetencje takie jak myślenie obliczeniowe, rozwiązywanie problemów, kreatywność oraz pracę zespołową, które zdecydowanie przydadzą się każdemu.

2019-10-07 20:20:12        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska

Festiwal Pięknego Czytania

Z okazji Dnia Głośnego Czytania, ustanowionego przez Polską Izbę Książki w naszej bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje  do VIII Festiwalu Pięknego Czytania.
W eliminacjach wzięli udział uczniowie kl. V-VII. Jury oceniało dobór repertuaru, technikę czytania oraz interpretację prezentowanego przez uczniów tekstu.

2019-10-08 22:06:02        dodał(a): mariola

Wycieczka do Warszawy

Koniec września i początek października dla klas 3a i 3b był bardzo udany. Obie grupy wyjechały  na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Bogaty program wycieczki obfitował w liczne atrakcje. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem mogli eksperymentować w Centrum Nauki Kopernik. W prostych doświadczeniach poznawali zasady działania wielu zjawisk przyrody i urządzeń stworzonych przez człowieka. Zwiedzili również zabytki Starego Miasta i poznali dzięki przewodnikowi, ciekawe historie dotyczące stolicy.

2019-10-03 17:47:23        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Sprzątanie świata

„Sprzątanie świata”, to globalna akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na konieczność ochrony środowiska naturalnego i problemu odpadów. Uczniowie klasy 3 a podczas lekcji w klasie dowiedzieli się wiele na temat zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby. Aby w praktyce pomóc naszej planecie wszyscy włączyli się do porządkowania otoczenia szkoły. 24 września część zajęć odbyła się na boisku i w naszym ogrodzie. Niestety dzieci odkryły wiele niechcianych „Skarbów”, które wypełniły 3 ogromne worki.

2019-10-03 17:28:40        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Otwarcie Ekopracowni pod chmurką "Ogród siedmiu zmysłów"

Pierwszy etap realizacji projektu pn Ekopracownia pod chmurką, dofinansowanego ze środków WFOŚiGW w Łodzi, możemy uznać za zakończony.
Dnia 26 września nastąpiła oficjalna  inauguracja działalności "OGRODU SIEDMIU ZMYSŁÓW".  Uczestników ceremonii powitał Pan Dyrektor, następnie zabrał głos Prezydent Miasta Radomska Pan Jarosław Ferenc.

2019-10-01 18:04:11        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

Festiwal Pięknego Czytania

Z okazji Dnia Głośnego Czytania, ustanowionego przez Polską Izbę Książki w naszej bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do VIII Festiwalu Pięknego Czytania.
W eliminacjach wzięli udział uczniowie kl. V-VII.

2019-10-01 17:52:56        dodał(a): mariola

Zaproszenie do udziału w pikniku rodzinnym

2019-09-23 18:52:09        dodał(a): mariola