PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje nas, osób z autyzmem, 400 tysięcy. To jak jedno spore miasto. Ale tu liczby się nie kończą, bo z autyzmem żyjemy nie tylko my, ale także nasi rodzice, rodzeństwo, opiekunowie, co sprawia, że jest nas nawet 3 mln.

A Ty? Znasz taką osobę, rodzinę? A może Twoje dziecko ma takiego kolegę lub koleżankę w szkole? Czy chcesz nas poznać i zrozumieć? Czy wiesz, jak możesz nam pomóc?

W tym szczególnym dniu zachęcamy serdecznie do obejrzenia, krótkiego filmu, który jest wprowadzeniem do tematyki autyzmu, ma na celu podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji w przyszłych pokoleniach.

Życzymy miłego oglądania,
Ola i Kamila

2020-04-02 17:27:31        dodał(a): mariola        Autor: p. Aleksandra Groszek - Solecka

ŚWIATOWE DNI AUTYZMU

2020-04-01 01:28:32        dodał(a): mariola

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH W SZKOLE

Informuję Państwa, że decyzją MEN wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa szkoła prowadzi lekcje zdalne w dniach 25 marca br. do 8 kwietnia br.

Radosław Bartnik

2020-03-11 17:06:24        dodał(a): mariola

Praca zdalna z uczniem w czasie zawieszenia zajęć

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy, aby w najbliższym czasie wesprzeć uczniów i przekazać im materiały do samodzielnej pracy w domu.
Poniżej adresy bezpłatnych stron i portali internetowych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych.

Zdalne lekcje
Lektury

Pasma edukacyjne TVP, TVP ABC i TVP Kultura – propozycje dla uczniów i nauczycieli
Wirtualne spacery po Muzeum

2020-03-16 22:06:06        dodał(a): mariola

Rekomendacje MEN w związku z profilaktyką zdrowotną

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów szkół w związku z profilaktyką zdrowotną dotyczącą pojawiającego się w niektórych krajach koronawirusa.
Bardzo proszę o zapoznanie się z tym komunikatem, ponieważ wiele punktów dotyczy działań rodziców. Bardzo proszę  również  o zastosowanie się do nich.

Rekomendacje_Ministra_Edukacji_Narodowej.pdf

2020-02-28 11:11:36        dodał(a): mariola

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

2020-02-12 18:55:47        dodał(a): mariola

O historii w Muzeum

W czwartek 5 marca klasy VIIb i VIIc uczestniczyły w Muzeum Regionalnym w w wykładzie, który wygłosił dr Tomasz Toborek z łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Tematem wykładu „Konspiracyjne Wojsko Polskie w 75. rocznicę powstania”, była m.in. opowieść o Stanisławie Sojczyńskim „Warszycu” na tle historii Żołnierzy Wyklętych i o tym, co wydarzyło się w Polsce w latach 1944 - 1947.

2020-03-05 18:07:37        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Dzień Otwarty dla przedszkolaków

W czwartek 27 lutego do naszej szkoły zawitały przedszkolaki z PP nr 1, PP nr 3 i PP nr 5. Liczna gromada przyszłych uczniów poznawała szkołę oraz brała udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach. Z wielką ciekawością sześciolatki, pod czujnym okiem pani Jolanty Janik i drużyny młodych chemików, uczestniczyły w tajemniczych eksperymentach Chemiczne Czary-mary. Dzieci mogły również stawiać pierwsze kroki w nauce programowania.

2020-03-01 20:12:08        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę (1 marca) w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2020 w Radomsku odbyły się uroczystości pod pomnikiem Konspiracyjnego Wojska Polskiego przy ulicy Armii Krajowej. Uczniowie naszej szkoły  byli reprezentowani przez delegację z pocztem sztandarowym. W czasie uroczystości przemawiali przedstawiciele władz miasta, powiatu, środowisk kombatanckich i stowarzyszeń oraz złożono kwiaty pod pomnikiem KWP.

2020-03-01 18:07:29        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk