PSP 7 RADOMSKO

2
PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Logo
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
1
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Rajd rowerowy

12 kwietnia b.r. w ramach realizowania projektu edukacyjnego „Zdrowo, bezpiecznie i ciekawie-rowerem po okolicach Radomska”, mającego na celu ukazanie atrakcyjności terenów Powiatu Radomszczańskiego, pod względem możliwości aktywnego wypoczynku, uczniowie klasy 2b gim. naszej szkoły, wraz z opiekunami, wybrali się na rajd rowerowy na górę Chełmo, położoną w gminie Masłowice, oddaloną o blisko 68 km od miejscowości Radomsko.

2018-04-18 08:26:26        dodał(a): mariola

Warszawa w piątek trzynastego

Nieliczna, ale mocna grupa uczniów wybrała się na wycieczkę, w piątek trzynastego kwietnia. Celem wyjazdu było warszawskie spotkania z historią. W godzinach południowych odbyliśmy spacer po stolicy, podziwiając - Zamek Królewski, Kolumnę króla Zygmunta, Archikatedrę Warszawską, Stary Rynek z pomnikiem Syrenki, pomniki Małego Powstańca i Jana Kilińskiego,Obelisk Ofiarom Katynia, Pałac Prezydencki z pomnikiem księcia Józefa Poniatowskiego, Plac Zwycięstwa z pomnikiem Smoleńskim i Grób Nieznanego Żołnierza. 

2018-04-16 21:55:50        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Marysia Łuszczyn odebrała tytuł laureatki woj. konkursu przedmiotowego z WOS-u

Marysia Łuszczyn odebrała na Uniwersytecie Łódzkim (Wydział Prawa i Administracji) dyplom laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty Pana dr. Grzegorza Wierzchowskiego. Marysia znalazła się w gronie zaledwie 21 laureatów tegorocznego konkursu z wiedzy o społeczeństwie. 

2018-04-12 06:59:46        dodał(a): mariola

Dni Autyzmu

We wtorek, 10 kwietnia, rozpoczęły się w Radomsku VI Dni Autyzmu. W tym roku pod hasłem „Wzrastajcie z nami, a nie obok nas”. Klasa 2A PG również uczestniczyła w tych wydarzeniach. Dni Autyzmu rozpoczęły się „niebieskim” korowodem, który przeszedł od SOSW do Miejskiego Domu Kultury. Po krótkim przywitaniu na placu przed MDK, w górę wypuszczono kilkadziesiąt niebieskich balonów, na znak solidarności z osobami z autyzmem. 

2018-04-10 19:53:47        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Prudło

"Złote pióro"

W ubiegły czwartek 05.04 br. w PSP nr 1 odbył się już po raz piętnasty Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny "Złote pióro", w którym reprezentacja naszej szkoły w składzie: Martyna Muskała (kl. IIIc), Martyna Szablewska (kl. IIb) i Roch Rochowski (kl. IIIc) zdobyła II miejsce w rywalizacji grupowej. Gratulujemy sukcesu!

2018-04-08 18:07:12        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

12. maja jesteśmy na Paradzie Schumana!

Dziś otrzymaliśmy informację, że znaleźliśmy się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu “Która wartość ma dla mnie wartość?”, organizowanego przez Polska Fundację im. Roberta Schumana oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce!

2018-04-07 21:09:44        dodał(a): mariola

Gratulacje dla uczniów IIIB

Uczniowie klasy III B brali udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Odlotowe jajo wielkanocne w barwach biało- czerwonych". Kacper Malec  zajął II miejsce, a Igor Buliński zdobył wyróżnienie.

2018-04-06 17:08:55        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Z przyjacielską wizytą w II L.O. w Radomsku

Język francuski, wiedza o społeczeństwie, język angielski, biologia, fizyka, język polski - my już wiemy, jak prowadzone są takie zajęcia w II L.O. im. K.K.Baczyńskiego w Radomsku, mogliśmy uczestniczyć w lekcjach pokazowych, korzystając z zaproszenia Pani Anny Smendowskiej (lektor języka francuskiego w II L.O.). 

2018-03-27 21:09:29        dodał(a): mariola