PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Przekaż 1%
Piórniki dla Afryki
PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji

Dziewczęta z PSP nr 7 roczniki 2002-2004 mistrzyniami powiatu w siatkówce!

W dnu 20.01.2018 odbyły się finały Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt. Nasze dziewczęta grały ze Strzelcami Małymi i z Dobryszycami. W pierwszym meczu wygrały 2:0 (25: 15, 25: 10), w drugim także 2:0 (25:13, 25: 5), tym samym zostały mistrzyniami naszego powiatu i awansowały do półfinałów mistrzostw województwa, które odbędą się 16 lutego 2018.

2018-01-27 11:11:06        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Jasnos

Bal Karnawałowy w Siódemce

W sobotę, 20 stycznia 2018r.,  w naszej placówce - Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku - odbył się bal karnawałowy dla dzieci, nie tylko z naszej szkoły, ale i z całego miasta, w ramach integracji środowiska lokalnego. O wspaniałą zabawę zadbały panie animatorki. Były pląsy, tańce, zabawy z chustą animacyjną. Można było też spotkać lubianą przez dzieci postać z kreskówki – Minionka Jak co roku oblegany przez dzieci był zamek dmuchany.

2018-01-25 16:42:19        dodał(a): mariola        Autor: p. D. Kondzielewska

155. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Dyrektor Radosław Bartnik wraz z Samorządem Uczniowskim PSP 7 uczcili 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.
Delegacja z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Romualda Traugutta wraz z Prezydentem Jarosławem Ferencem oraz z wiceprezydent Małgorzatą Kańską-Kipigroch złożyła kwiaty pod Krzyżem upamiętniającym Powstańców Styczniowych na dziedzińcu Klasztoru oo. Franciszkanów.

2018-01-22 15:18:41        dodał(a): mariola

Wędrujący filmoznawcy

Architektura filmu, czyli w jaki sposób kino kreuje obraz rzeczywistości - taki temat miały zajęcia, w jakich mogliśmy wziąć udział w ramach programu “Wędrujący filmoznawcy”. To bardzo ciekawe przedsięwzięcie realizowane w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Organizatorką warsztatów była Pani Aleksandra Kędra, liderka Filmoteki Szkolnej, na co dzień, nauczyciel języka polskiego w I L.O. w Radomsku.

2018-01-25 21:54:18        dodał(a): mariola

Festiwal Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej

23 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się XV edycja Festiwalu Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej. Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: najpiękniejsza recytacja wybranego utworu w oryginale i wykonanie utworu wokalnego. W konkursie recytatorskim uczeń naszej szkoły Hubert Rosik z klasy III d zdobył wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2018-01-25 16:35:47        dodał(a): mariola        Autor: p. B. Łopusińska

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

PSP nr 7 zorganizowało  w dniu 15 grudnia 2017r. po raz kolejny Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poezji niemieckiej. W tym roku uczniowie zmierzyli się z poezją jednego z najwybitniejszych poetów niemieckich Johanna Wolfganga Goethego. Zwycięzcami konkursu okazali się:
2018-01-25 11:17:56        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Kurzyk

Dzień Babci i Dziadka w IIIB

Trzecioklasiści zaprosili swoje babcie i dziadków do "Kina za rogiem" gdzie wspólnie obejrzeli film familijny "Hugo i łowcy duchów".  Wspólny spacer w styczniowy mroźny dzień okazał się prawdziwą atrakcją. Przed seansem wnukowie powitali zacnych gości piosenkami oraz drobnymi upominkami. Po filmie dzieci udały się z dziadkami na pyszny domowy obiadek. To była prawdziwa integracja pokoleniowa.

2018-01-24 21:55:18        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Orszak Trzech Króli

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Orszaku Trzech Króli, aby pokłonić się Nowonarodzonemu. Po Mszy Świętej w Kolegiacie Św. Lamberta w radosnej atmosferze wspólnego kolędowania szli w orszaku ulicami miasta, by w kościele NMP Królowej Polski wysłuchać koncertu kolęd i "Jasełek". Na zakończenie uczniowie dowiedzieli się, że w konkursie na "Charakteryzację Orszaku Królewskiego” zajęli III miejsce.

2018-01-17 18:17:14        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Kowalczyk

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był zwieńczeniem przygotowań przez wolontariuszy 10. już loterii fantowej, której koordynatorem jest pani Aleksandra Gniłka.
W akcję zaangażowani byli nauczyciele, wolontariusze, sponsorzy oraz rodzice, którzy pomagali w zbieraniu fantów. W tym roku „zagrał” najmłodszy wolontariusz – Jakub Wiatrak, uczeń klasy III B.

2018-01-15 17:24:50        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Jędrych

Zaproszenie na Bal