PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Urodziny Niepodległej w IB

Uczniowie klasy I B zaprosili rodziców na wspólne świętowanie setnych urodzin Niepodległej. Taka rocznica to szczególna okazja do niezwykłej lekcji patriotyzmu. W tym dniu dzieci wykonały wraz z rodzicami biało-czerwone chorągiewki, którymi 11 listopada udekorują okna swoich domów. Na spotkaniu nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz urodzinowego poczęstunku.

2018-11-08 15:28:19        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Urodziny Niepodległej

Wielkimi krokami zbliża się finał wyjątkowego Jubileuszu - 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W szkołach i poza nimi, indywidualnie i masowo przygotowywaliśmy urodzinowe prezenty w postaci okolicznościowych i absolutnie różnorodnych działań. Większość z nich już poza nami, a na te, które ciągle przed - serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i wszystkich tych, dla których Urodziny Niepodległej są okolicznością do wspólnego świętowania. Spotkajmy się na urodzinach :-)

2018-10-01 21:03:30        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Rajtar

Debata “Rysy Niepodległości”

Jakie są największe sukcesy, powody do dumy, radości z okresu niepodległej Polski, ale także czasów walki o niepodległość? Z drugiej strony, co możemy potraktować jako porażki, rysy na szkle w historii Polski? Kto jest odpowiedzialny za taki stan, sposób myślenia o Polsce, okresie niepodległości, walki o niepodległość? Jak współcześnie pojmujemy niepodległość, obchodzenie świąt narodowych, przejawy patriotyzmu?

2018-11-07 20:39:33        dodał(a): mariola

Uczniowie w muzeum w Bełchatowie Giganty Mocy

Uczniowie klas I A i I C odwiedzili interaktywne muzeum w Bełchatowie Giganty Mocy.
Jest to pierwsza w kraju wystawa edukacyjna, która w przystępny sposób uczy, jak powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa i przetwarza na energię elektryczną.
2018-11-07 20:29:16        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Tasarz

Zakończono akcję zbierania kasztanów

Zakończono akcję zbierania kasztanów, dzięki której konto Samorządu Uczniowskiego wzbogaciło się o 730 złotych. Na spotkaniu z Radą Samorządu podjęta zostanie decyzja o przeznaczeniu funduszy, bo jak zapowiadaliśmy to uczniowie zdecydują na co wydamy "zebrane wśród liści pieniądze". Wśród klas, które przyłączyły się do zbiórki wyłoniono zwycięzców:

2018-11-05 18:40:41        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Konkurs recytatorski - A to Polska właśnie...

26 października odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas młodszych pod tytułem A to Polska właśnie... . Wzięło w nim udział 22 uczestników z klas 0-3. Uczniowie przygotowali wiersze o tematyce patriotycznej. Prezentacji przysłuchiwało się jury w składzie: p. E. Jasiulewicz, M. Szyda, M. Fimowicz i Z. Urbaniak. Jury oceniło uczestników przyznając następujące miejsca:

2018-11-05 18:42:18        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Turniej ligowy w Łodzi

W dniu 04.11.2018 rozegrany został turniej ligowy grupy IV i I w hali MOSIR w Łodzi. Siatkarki z Radomska pierwszy mecz grały z UKS Wieluń I. Należy odnotować, iż w pierwszym secie dziewczyny z Radomska miały trzy piłki setowe jednak to siatkarki z Wielunia wygrały pierwszą partie 28-26. W drugim secie już było gorzej i ostatecznie przegrały 2:0. W drugim meczu o pozostanie w grupie IV grały z Wieluniem II.

2018-11-04 18:39:14        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Kruszewski

Uczniowie PSP7 zapalili znicze

W dniu 26 października 2018r. uczniowie PSP nr 7 w Radomsku z okazji obchodów 100-lecia Niepodległości Polski na Starym Cmentarzu zapalili znicze na grobach zasłużonych radomszczan i żołnierzy polskich.

2018-11-02 00:10:28        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Janik

Wycieczka do miejsc pamięci narodowej w powiecie radomszczańskim

W ramach szkolnych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę klasa VIII c pojechała na wycieczkę edukacyjną do miejsc pamięci narodowej, znajdujących się na Ziemi Radomszczańskiej.

Młodzież odwiedziła:

2018-10-26 18:22:34        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana,
albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana

J. Lelewel

Październik  obchodzony jest od wielu lat jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Głównym celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i czytelnictwa.
Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała dwa konkursy plastyczno - literackie:

2018-10-25 17:48:36        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda