PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta REKRUTACJA
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców

Specjalny list dotyczący niebezpieczeństwa zażywania substancji psychoaktywnych skierowali do rodziców i opiekunów Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas oraz Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk.. To ważny problem zarówno przy okazji rozpoczynających się ferii zimowych, jak i całego roku szkolnego.

2019-01-17 09:18:13        dodał(a): mariola

Rachunek sumienia Unii Europejskiej

Zrobiliśmy dziś prawdziwy “Rachunek sumienia Unii Europejskiej” podczas debaty międzyszkolnej.

Organizatorzy: Klaudia Andrzejczyk Kacper Motyl Mateusz Patalan

Prowadzący debatę: Mateusz Patalan

2019-01-24 20:58:23        dodał(a): mariola

Konkurs recytatorski

22 stycznia 2019r. odbyła się w MDK 16 Edycja Festiwalu Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej. Uczennica klasy III b gimnazjum Kinga Mruklik recytowała wiersz Johanna Wolfganga Goethego "Der Wiederfinden" i zajęła I miejsce. Uczennice do konkursu przygotowała p. Małgorzata Kurzyk.

2019-01-24 20:58:23        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Kurzyk

Sukcesy młodych siatkarzy

Szymon Żebrowski, Jakub Baltyn, Jakub Grudziński, Janek Adamowicz, Bartek Dobiech, Hubert Mazur, Janek Czekajewski,Jakub Podlejski, Michał Bugajczyk- wszyscy z klasy VIc i Adrian Dominiak z VIb reprezentowali naszą szkołę w miejskich i powiatowych zawodach siatkówki czteroosobowej. 10 stycznia chłopcy zdobyli tytuł wicemistrzów Radomska. Dzisiaj (17 stycznia) zdobyli tytuł wicemistrzów powiatu radomszczańskiego pokonując reprezentacje szkół z Gomunic, Kodręba i Strzałkowa, ulegając tylko, w tie breaku, szkole ze Strzelec. To duży sukces chłopców i zapowiedź dalszych sportowych sukcesów.

2019-01-17 16:10:24        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Dzień z Europe Direct

Była maskotka UE - Syriusz, była symulacja obrad Parlamentu Europejskiego, była debata o plusach i minusach obecności Polski w strukturach UE, była dyskusja nad Brexitem…
Dzisiaj w PSP nr 7 odbył się europejski dzień tematyczny, zorganizowany przez Klaudię Andrzejczyk, Mateusza Patalana i Kacpra Motyla, przy wsparciu Szkolnego Klubu Europejskiego “Młodzież dla Europy”.

Cześć, Europo! Puzzle

Klaudia Andrzejczyk, Mateusz Patalan i Kacper Motyl w ramach swoich działań konkursowych (”Cześć, Europo!”) tym razem odwiedzili klasy I - III PSP 7 w Radomsku. Podczas przerw śródlekcyjnych przeprowadzili zajęcia proeuropejskie, w trakcie których uczniowie mogli między innymi ułożyć puzzle z wybranymi atrakcjami turystycznymi krajów europejskich…co nie było łatwym zadaniem!

Cześć, Europo. Tu Radio Era

Klaudia Andrzejczyk, Kacper Motyl i Mateusz Patalan gościli w Radio ERA.

A o czym rozmawiali z Hanią Andrysiak? O konkursie “Cześć, Europ”, o Europie, o Unii Europejskiej, o Paradzie Schumana, Europejskim Roku Dziedzictwa Kulturowego, o wyborach do Parlamentu Europejskiego, o Brexicie…o…planach w ramach konkursu - między innymi debacie (już niedługo), konkursie (już niedługo)…i wizycie Syriuszka w naszej szkole.

Mateusz Patalan finalistą konkursu w WOS

Jak myślicie, co robi Mateusz Patalan?
Oczywiście - przygotowuje się do kolejnego etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie!
Tak, taaak, taaaaaak…. Mateusz Patalan zakwalifikował się do etapu WOJEWÓDZKIEGO kuratoryjnego konkursu z wiedzy o społeczeństwie, z etapem rejonowym poradził sobie rewelacyjnie i już dziś w zasadzie możemy mówić o Mateuszu - F I N A L I S T A !

Solidarność. Podaj dalej! Drugi warsztat z analizy obrazu

Za nami drugi warsztat z analizy obrazu, z kolejną grupą w ramach projektu “Solidarność. Podaj dalej!”

Pracujemy z nowymi zdjęciami, poznajemy nowe historie… Tym razem, w oparciu o osiem nowych fotografii staraliśmy się stworzyć historie, jaka mogła wydarzyć się przed wykonaniem zdjęcia, które analizowaliśmy. Pracowaliśmy w kilkuosobowych grupach.

Solidarność. Podaj dalej! Druga edycja

Bardzo, bardzo się cieszymy, ponieważ po raz drugi udało nam się zakwalifikować do ogólnopolskiego programu “Solidarność. Podaj dalej!”.

Przypomnijmy. Jaka jest idea programu?