PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Konkurs "Miłosierdzie Boże na kartach Pisma Świętego" roztrzygnięty

W ramach Radomszczańskich Dni Rodziny już po raz drugi organizowany był konkurs plastyczny. W swoich pracach uczniowie przedstawiali sceny biblijne odnoszące się do tematu miłosierdzia Bożego. W sobotę 9 czerwca w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ogłoszono wyniki i wręczono nagrody uczestnikom konkursu. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

2018-06-10 10:33:24        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

Fryzura, makijaż, ubiór, muzyka i film na przestrzeni dekad. Podsumowanie

Projekt gimnazjalny ph. “Fryzura, makijaż, ubiór, muzyka i film na przestrzeni dekad” - uważamy za oficjalnie zakończony i z wieeeelką pompą podsumowany!

Gala finałowa odbyła się dziś w naszej szkole, a w programie uczestnicy mogli zobaczyć m.in.:
- pokaz mody
- tworzenie makijażu z przełomu dekad

2018-06-10 10:33:24        dodał(a): mariola

Tuż przed egzaminem z języka francuskiego

Wdniach 28.05 – 29.05.2018 lektorka języka francuskiego p. Manon Cuppensprzeprowadziła próbny egzamin ustny z języka francuskiego. Była gościem II LO im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku oraz odwiedziła naszą szkołę.

Młodzież z gimnazjum, z klasy II europejskiej, ucząca się francuskiego, 9. czerwca br. ma przystąpić do egzaminu DELF na poziomie A1 (Diplôme d’études en langue française). Jest to oficjalny, międzynarodowy certyfikat językowy, potwierdzający znajomość języka francuskiego. Pomyślność próby zapowiada sukces na prawdziwym już egzaminie.
Życzymy powodzenia. Bon courage et bonne chance!

Sejmik Województwa Łódzkiego z Młodzieżowymi Posłami

Nie na posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży, nie na posiedzeniu Parlamentu Dzieci i Młodzieży, ale w spotkaniu młodzieżowych posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży z Województwa Łódzkiego, wzięły dziś udział nasze Panie Poseł - Marysia Łuszczyn i Klaudia Andrzejczyk. W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, na zaproszenie przewodniczącego Sejmiki Wojewódzkiego Pana Marka Mazura, odpowiedziało pozytywnie kilkadziesiąt młodych osób z całego województwa, posłów XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Eko-szkoła w Beskidzie Żywieckim

Po raz siódmy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pięciodniowej Eko-szkole w Beskidzie Żywieckim. Tym razem byliśmy w Soblówce, gdzie mieszkaliśmy w dawnym posterunku strazy granicznej, przy granicy polsko-słowackiej. Najtrudniejszym naszym zadaniem była całodniowa wędrówka na Halę Rycerzową. Widokowa hala położona jest na zboczach Wielkiej Rycerzowej (1226m) i Małej Rycerzowej (1207m), gdzie na wysokości 1120 metrów znajduje się niewielka Bacówka PTTK na Rycerzowej, która nas gościła.

2018-06-05 21:29:20        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Konkurs „Interaktywny spacer po krajach niemieckojęzycznych”

W piątek, 25 maja odbyło się w ZSE-E w Radomsku podsumowanie czwartej edycji Powiatowego Multimedialnego Konkursu Wiedzy o krajach niemieckojęzycznych pt. „Interaktywny spacer po krajach niemieckojęzycznych”.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i anglojęzycznych, motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego i angielskiego, budzenie i rozwijanie zainteresowań wśród uczniów kulturą krajów niemieckojęzycznych i anglojęzycznych, wzbogacanie wiedzy z zakresu geografii, kultury i sztuki krajów niemieckojęzycznych i anglojęzycznych.

2018-06-03 19:47:20        dodał(a): mariola        Autor: p. B Łopusińska

Dzień Rodziny w Osikowej Dolinie

29 czerwca  uczniowie klasy III b wraz z rodzicami wybrali się na wycieczkę do Osikowej Doliny. Podczas warsztatów dzieci wykonały upominki dla rodziców, rodzice natomiast z wielkim zaangażowaniem pracowali nad pięknymi postaciami z bajek dla swoich pociech. Nie zabrakło również wspólnego grilowania i zabaw na świeżym powietrzu. To była wspaniała integracyjna impreza - tym bardziej, iż uczestniczyła w niej przyszła wychowawczyni (pierwsze koty za płoty).

2018-06-03 19:41:36        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Serdeczne podziękowania Rodzicom i uczniom PSP7

Składam Serdeczne podziękowania Rodzicom i uczniom PSP7, za bezinteresowną pomoc, serce i życzliwość oraz wsparcie akcji Wielka Zbiórka Książek 2018. Zebraliśmy łącznie 165 książek.
Głęboko wierzę i jestem o tym przekonana, że okazana siła serca i przyjazna dłoń będzie nadal wspierać małych i dużych szpitali.

2018-06-03 11:07:57        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Prudło

"Mój szkolny kolega z Misji"

29 maja 2018 r. odbyła się Gala konkursu "Mój szkolny kolega z Misji" organizowanego przez Dzieło Pomocy Ad Gentes. Uroczystość miała miejsce w Sanktuarium w Niepokalanowie. Rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną przez Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp Jerzego Mazura.

2018-06-03 10:56:39        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

Patriotyzm: obowiązek czy potrzeba serca?

Opatriotyzmie, o pokoleniu “Kolumbów”, o ikonach patriotyzmu, o symbolach narodowych…i nie tylko.

O tym wszystkim dyskutowaliśmy dziś w MDK-u wspólnie z naszymi Absolwentami, uczniami II LO w Radomsku, ZSE w Radomsku, ZSP nr 1 w Radomsku.

Jak przebiegała debata?

2018-05-31 22:25:50        dodał(a): mariola