PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Dzień Integracji i Tolerancji „Najlepiej Razem”

W dniu 11 grudnia br. w Naszej Szkole odbył się Dzień Integracji i Tolerancji pod hasłem „Najlepiej Razem”. Święto to obchodzone jest 3 grudnia w związku z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych.
Integracja oznacza danie szansy przebywania, zabawy, uczenia się i wychowania wszystkim uczniom, także tym o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

2019-12-18 18:50:49        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Tydzień Walki z Nałogami

W dniach 18.11.2019 r. - 22.11.2019 r., w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku, w ramach Programu Wychowawczo - Profilaktycznego szkoły, odbyła się akcja "Tydzień Walki z Nałogami".

Celem akcji było:

2019-12-13 21:46:13        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Giec

Mikołajki w Naszej Szkole

Do świąt coraz bliżej, a w naszych kalendarzach adwentowych z dnia na dzień zmniejsza się ilość czekoladek. Co za tym idzie, nadszedł dzień imienin jednej z najsłynniejszych postaci na świecie! Tak jak na tradycję przystało, 6 grudnia, całą Społeczność Szkolną PSP 7 odwiedził Święty Mikołaj. Staruszek przybył do naszej szkoły wraz ze swoimi pomocnikami - Reniferem Rudolfem i pięknymi Śnieżynkami.

2019-12-11 19:40:12        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Szlachetna Paczka PSP7

Szlachetna Paczka PSP7 (34 paczki, kuchenka gazowa i 3 tony węgla) dotarła do 6 - osobowej rodziny z Kamieńska. Dostarczyli ją w niedzielne popołudnie wolontariusze z klasy VIb. Niedowierzanie, radość,  łzy wzruszenia, podziękowania dla Dyrekcji, wszystkich Rodziców,  Uczniów,  Nauczycieli i Przyjaciół Szkoły- tak w skrócie można opisać to spotkanie.

2019-12-09 22:17:56        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Wycieczka do Łodzi

Grudzień nie musi być nudny. Dla klas 3 a i 5 d dzień 4 grudnia był niezwykły. Uczniowie spędzili go w Łodzi. Najpierw w Teatrze Wielkim  uczniowie obejrzeli przedstawienie baletu Królewna Śnieżka. Dla wielu z nich było to pierwsze doświadczenie kontaktu z tym gatunkiem sztuki. Następnie obejrzeli niezwykłą wystawę autentycznych kostiumów, szkiców  i projektów związanych z postaciami znanymi wszystkim z filmów o Batmanie, Supermenie, czy Wonder Women.

2019-12-07 23:35:33        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Smaki i osobliwości Kowalowca

2019-12-04 09:48:53        dodał(a): mariola

Wróżby Andrzejkowe w PSP7

Andrzejki to zdecydowanie jeden z bardziej magicznych okresów w ciągu roku. Dzień ten jest przepełniony niecodziennymi zabawami i idylliczną atmosferą.
W piątek, dnia 29 listopada 2019r., również w naszej szkole odbyły się obchody tego święta. Samorząd Uczniowski zorganizował magiczne stoisko, wypełnione przeróżnymi Wróżbami Andrzejkowymi: od rzucania kostkami, przez wybieranie kubeczków, aż po legendarne już serduszka.

2019-12-04 22:20:19        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Podziękowania

Opiekunowie szkolnego wolontariatu dziękują uczniom i rodzicom za ogromne zaangażowanie w akcję zbiórki zabawek dla dzieci z Domu Dziecka w Kłobucku. Dzięki naszym maskotkom, grom, puzzlom, książkom i innym zabawkom uśmiech z pewnością pojawi się na twarzach podopiecznych Domu Dziecka.

2019-12-03 16:15:41        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Konkurs biblijny

W czwartek 28 listopada odbyły się eliminacje rejonowe XXV Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas 4-5 szkół podstawowych.  Naszą szkołę  reprezentowali zwycięzcy  etapu szkolnego: Dawid Kancerek, Marcel Patalan i Szymon Wtorkowski. I właśnie Szymon Wtorkowski z klasy Va zdobył III miejsce w konkursie i zakwalifikował się do finału diecezjalnego, który odbędzie się w Częstochowie 5 marca 2020 r.

2019-12-03 00:09:33        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

Szachiści na podium

W środę 27 listopada odbyły się Mistrzostwa powiatu radomszczańskiego w szachach drużynowych. Reprezentacja naszej szkoły w składzie - Karina Bałut, Bartłomiej Trajdos, Hubert Grabowski i Kacper Guziak zajęła III miejsce.
2019-11-28 21:28:31        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik