PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji
Rekrutacja #3
Znamy potrzeby społeczne w edukacji! Więcej informacji

RSO - Regionalny System Ostrzegania

Z uwagi na wydarzenia związane z występowaniem groźnych zjawisk atmosferycznych (gwałtowne burze czy silne wichury), które miały miejsce na terenie naszego kraju, na prośbę Wojewody Łódzkiego zachęcamy do korzystania z Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO).

RSO czyli Regionalny System Ostrzegania umożliwia powiadamianie mieszkańców o istniejących zagrożeniach. Poprzez strony internetowych urzędów wojewódzkich, naziemną telewizję cyfrową, naziemny multipleks cyfrowy MUX-3 w programach regionalnych: w standardzie HbbTV, telegazetę, z wykorzystaniem napisów DVB, a także poprzez aplikacje na telefony komórkowe (smartfony). Dodatkowo rozpowszechniane są poradniki wskazujące sposób postępowania w niektórych sytuacjach kryzysowych.

Bezpłatna aplikacja RSO jest dostępna w sklepach z aplikacjami na poszczególne platformy:

Więcej informacji o RSO można znaleźć na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, pod adresem: https://mac.gov.pl/

2017-10-26 21:39:51        dodał(a): mariola

Sukces wokalny uczennic

W poniedziałek 27 listopada uczennice klasy 7b, Magdalena Kierasińska w duecie z Katarzyną Mazur, zajęły II miejsce podczas III Radomszczańskiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwijania talentu wokalnego.

2017-11-28 22:00:59        dodał(a): mariola        Autor: p. K.Madalińska-Serwa

Turniej Piłki Siatkowej

W dniu 25.11.2017 odbył się w Pajęcznie turniej Piłki Siatkowej w Pajęcznie o Puchar Prezesa MUKS Libero Pajęczno "Młodziczka" rocznik 2004/2005. W turnieju tym brały udział 3 kluby:
- MUKS Libero Pajęczno
- UKS Zduńska Wola
- UMLKS Radomsko
2017-11-26 19:36:04        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Kruszewski

Śniadanie daje moc

Uczniowie klasy III b wzięli udział  w corocznej ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc", która zachęca do zdrowego odżywiania. Drugie śniadanie tego dnia było prawdziwą witaminową ucztą.

2017-11-25 15:21:01        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Sukcesy uczniów klasy IIIB

Maja Anysz zdobyła I miejsce w organizowanym przez MDK patriotycznym konkursie plastycznym "Piłsudski oczami Radomska".
Igor Buliński trenujący pod okiem swojego taty zanotował zwycięstwo w Jesiennych Mistrzostwach Radomska w badmintonie.

2017-11-25 15:07:10        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Europejski Uniwersytet Latający

Europejski Uniwersytet Latający, to projekt, którego celem jest zainteresowanie młodzieży tematyką unijną oraz zwiększanie wiedzy uczniów i uczennic na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Poprzez praktyczne lekcje europejskie z udziałem znanych osób pragnie się pokazać uczniom i uczennicom, że Unia Europejska dotyczy bezpośrednio wielu obszarów ich codziennego życia a oni sami mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane przez instytucje unijne.

2017-11-25 13:25:25        dodał(a): mariola

Kocham Cię, Polsko!

Były dwie biało-czerwone drużyny, było kilka, mniej i trochę bardziej, skomplikowanych konkurencji. Były wspaniałe Panie Prowadzące, było mnóstwo emocji, zabawy a przede wszystkim sympatii z Polską. Tak w skrócie przebiegał dzisiejszy konkurs "Kocham Cię, Polsko", wzorowany na telewizyjnym programie emitowanym w TVP2.

2017-11-21 22:37:02        dodał(a): mariola

Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

16 listopada 2017 r. w ZSDiOŚ w Radomsku odbył się Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Jury oceniało uczestników w dwóch kategoriach: utwory poetyckie i pieśni o tematyce patriotycznej.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice gimnazjum: Aleksandra Drzewowska (klasa IIC), Natalia Wężyk (klasa IIIC), Kinga Mruklik (klasa IIB) oraz szkoły podstawowej - Magdalena Kierasińska i Katarzyna Mazur - obie z klasy VIIB.

2017-11-19 18:19:13        dodał(a): mariola        Autor: p. Katarzyna Braszczyńska

Patriotyczny pokaz mody

Był i czerwony dywan i reflektory a tym samym jedyny niepowtarzalny, unikatowy, patriotyczny pokaz mody, na którym modelami i modelkami byli znani, cenieni, rozpoznawalni Polacy - ambasadorzy nauki, sztuki, muzyki, sportu i rozrywki, którzy swoją postawą porywają tłumy, powodują, że o Polsce i Polakach jest głośno na całym świecie.
Mają w sobie tę niepowtarzalną patriotyczną nutkę!

2017-11-16 22:21:44        dodał(a): mariola

Zaczytani w bajkach – książka nas łączy

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w październiku 2017 roku odbywał się pod hasłem: "Książka nas łączy". Z tej okazji dnia 30 października odbyło się wśród klas 3 i 5 PSP czytanie bajek.

2017-11-13 21:31:41        dodał(a): mariola        Autor: p. Agnieszka Prudło