PSP 7 RADOMSKO

2
PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Logo
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
1
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Dzień Rodziny w Osikowej Dolinie

29 czerwca  uczniowie klasy III b wraz z rodzicami wybrali się na wycieczkę do Osikowej Doliny. Podczas warsztatów dzieci wykonały upominki dla rodziców, rodzice natomiast z wielkim zaangażowaniem pracowali nad pięknymi postaciami z bajek dla swoich pociech. Nie zabrakło również wspólnego grilowania i zabaw na świeżym powietrzu. To była wspaniała integracyjna impreza - tym bardziej, iż uczestniczyła w niej przyszła wychowawczyni (pierwsze koty za płoty).

2018-06-03 19:41:36        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Serdeczne podziękowania Rodzicom i uczniom PSP7

Składam Serdeczne podziękowania Rodzicom i uczniom PSP7, za bezinteresowną pomoc, serce i życzliwość oraz wsparcie akcji Wielka Zbiórka Książek 2018. Zebraliśmy łącznie 165 książek.
Głęboko wierzę i jestem o tym przekonana, że okazana siła serca i przyjazna dłoń będzie nadal wspierać małych i dużych szpitali.

2018-06-03 11:07:57        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Prudło

"Mój szkolny kolega z Misji"

29 maja 2018 r. odbyła się Gala konkursu "Mój szkolny kolega z Misji" organizowanego przez Dzieło Pomocy Ad Gentes. Uroczystość miała miejsce w Sanktuarium w Niepokalanowie. Rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną przez Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp Jerzego Mazura. 

2018-06-03 10:56:39        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

Patriotyzm: obowiązek czy potrzeba serca?

Opatriotyzmie, o pokoleniu “Kolumbów”, o ikonach patriotyzmu, o symbolach narodowych…i nie tylko.

O tym wszystkim dyskutowaliśmy dziś w MDK-u wspólnie z naszymi Absolwentami, uczniami II LO w Radomsku, ZSE w Radomsku, ZSP nr 1 w Radomsku.

Jak przebiegała debata?

2018-05-31 22:25:50        dodał(a): mariola

Od ojców założycieli…do “Polska w UE”

Od “ojców założycieli zjednoczonej Europy”, przez caaaałe kalendarium Unii Europejskiej, aż w czterech miejscach w szkole, przybliżaliśmy dzisiaj tematykę Unii Europejskiej uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły.

- Na naszym stoisku był quiz z wiedzy o UE, w którym mozna było wygrać proeuropejskie babeczki, przewodnik o wspólnej walucie - euro, a jako główna nagroda - publikacja “Europa w 12 lekcjach”. 

2018-05-31 22:25:50        dodał(a): mariola

Konkurs literacki ”Pomocna dłoń”

W marcu 26 uczniów z klas IV-VII i gimnazjum wzięło udział w szkolnym konkursie literackim pn.”Pomocna dłoń”- na opowiadanie lub wiersz, które były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII i II-III gimnazjum. Podczas apelu z okazji Święta Konstytucji 3. Maja zwycięzcy otrzymali nagrody (książki).                

2018-05-29 22:46:40        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Dlaczego warto pomagać?

W środę 16 maja br. odbył się apel na temat pomagania, w którym wzięli udział uczniowie klas I-IV PSP7. Celem przedsięwzięcia było promowanie idei wolontariatu. Uroczystość rozpoczęła się od  scenki rozgrywającej się w lesie wśród zwierząt. Przykład borsuka – głównego bohatera przedstawienia – uświadomił wszystkim, że warto pomagać, bo nie wiadomo, kiedy sami możemy być w potrzebie. 

2018-05-28 22:02:55        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Kolejny sukces Marysi Łuszczyn

Kto wchodzi w skład Zgromadzenia Narodowego? Kto tworzy Radę Gabinetową? Kto i kiedy może ogłosić stan wyjątkowy? …i caaaała masa innych pytań związanych z Konstytucją, funkcjonowanie państwa. Z takimi zagadnieniami zmagali się uczestnicy zorganizowanego w PSP 6 w Radomsku, Międzyszkolnego konkursu ph. “Obywatel w demokratycznym państwie”.

2018-05-27 23:37:27        dodał(a): mariola

Konkurs "Piękna nasza Polska cała"

Uczennice klas trzecich reprezentowały szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Piękna nasza Polska cała". Maja Anysz z IIIb zdobyła I miejsce, a Julia Hofman z kl. IIIc  uzyskała wyróżnienie.

2018-05-24 22:46:08        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Międzyszkolny Konkurs Piosenki „FANTAZJA”

W środę 23 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki „FANTAZJA”. III miejsce w kategorii klas 0-II zajęła uczennica klasy II a Aleksandra Kułak. Ola zmierzyła się z utworem „Piosenka o niezdrowym jedzeniu”.
Natomiast w kategorii kl. V-VII uczennica Magdalena Kierasińska wyśpiewała I miejsce. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczennic i życzymy kolejnych sukcesów. Serdecznie gratulujemy.

2018-05-24 22:27:49        dodał(a): mariola