80 lecie PSP7
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji

Edukacja - segregacja

16 października 2019r. w klasie IIa gościły Panie z PGK w Radomsku. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób segregować odpadki i jakie kolory worków są do tego przeznaczone. Oprócz prelekcji odbyły się zajęcia praktyczne - warsztaty ekologiczne z wykorzystaniem tabletów z grą edukacyjną "Edukacja - segregacja". Mistrzyniami w segregowaniu śmieci zostały Julia Sowa i Klara Tutka. Brawo!!!

2019-10-24 17:44:33        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Kokoszczyk

Wyróżnienie w konkursie literackim

Dnia 23 października br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Literackiego "Słowem Pisane...", w którym wyróżnienie zdobył uczeń klasy VIa – Marcel Banaszek. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania z dreszczykiem. Gratulujemy!

2019-10-23 21:50:56        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

CodeWeek - c.d.

Za nami drugi tydzień kodowania, podczas którego uczniowie podejmowali nowe wyzwania związane z kodowaniem. Podczas lekcji informatyki promowano programowanie poprzez pokazywanie różnych sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu.
Uczniowie klas II wykonywali ćwiczenia z elementami symetrii, które ułatwiły zrozumienie, w jaki sposób dołożyć symetryczną część do wskazanej przez nauczyciela.

2019-10-21 09:26:33        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska

CodeWeek

Minął pierwszy tydzień kodowania, w którym aktywnie wzięli udział uczniowie z klas II, IV, V oraz VI. Wszystkie działania przeprowadzone zostały na lekcjach informatyki, podczas których pokazano, że kodowanie rozwija kompetencje takie jak myślenie, podejmowanie i rozwiązywanie problemów.

2019-10-16 00:55:40        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W piątek 11.10.2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla klas IV-VIII, podczas której uczniowie z klas VI a, b i c zaprezentowali program z historii naszej szkoły o tym, jak wyglądała nauka w pierwszych latach istnienia „Siódemki”. O godz. 16.00 reprezentacje uczniów z klas IV-VIII spotkały się z emerytowanymi nauczycielami, którzy obejrzeli przedstawienie, jubileuszową prezentację na temat PSP7 oraz odpowiadali na pytania młodzieży.

2019-10-15 22:33:22        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Dygudaj

Rusza V edycja Budżetu Obywatelskiego

Już od 14 października 2019 roku rusza głosowanie w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego. Zwracamy się do Państwa z prośbą o głosowanie na dwa projekty, które są związane z nasz dzielnicą Kowalowiec:

1. Lekki tornister czyli zakup spersonalizowaych szafek, które posłużą do przechowywania podręczników i zeszytów uczniów naszej szkoły,
  2. Kompleks trzech boisk sportowych na Gliniankach

- boisko do piłki nożnej z naturalnej nawierzchni trawiastej,

- boisko do piłki koszykowej,

- korty tenisowe.

Uprawnionymi do głosowania są wszyscy mieszkańcy Radomska niezależnie od wieku. Głosujemy jednorazowo na trzy projekty.

Karty do głosowania będą dostępne:

• w punkcie informacyjnym Urzędu Miasta,
  • w wyznaczonych punktach do głosowania,
  • na stronie internetowej Urzędu Miasta, w zakładce „Budżet Obywatelski”

Głosowania przeprowadza się poprzez:

• złożenie w formie papierowej karty do głosowania do przeznaczonej do tego urny w wyznaczonych punktach do głosowania na terenie miasta Radomska
  • przesłanie drogą mailową skanu lub czytelnego zdjęcia karty do głosowania na adres budzetobywatelski@radomsko.pl,
  • wypełnienie i przesłanie interaktywnej karty do głosowania dostępnej na stronie internetowej Miasta Radomsko: https://budzetobywatelski.radomsko.pl/glosowanie

Zachęcamy do głosowania, rekomendując nasze projekty!

2019-10-12 23:00:30        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Jędrzejczyk

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Zapewne każdy z nas choć raz w życiu usłyszał znane, polskie przysłowie, głoszące: "dzieci i ryby głosu nie mają".
Jednak wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, wychodzimy mu na przekór!
Jak co roku, w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Dzięki jego funkcjonowaniu, uczniowie mogą mieć realny wpływ na wydarzenia odbywające się na terenie placówki oraz plany z nią związane, ucząc się tym samym odpowiedzialności i organizacji.
2019-10-15 00:00:40        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Życzenia dla naszej drogiej Pani

Życzę naszej drogiej Pani,
by każdy dzień był miły dla niej,
by ranny budzik srebrne dźwięki
układał dla niej w takt piosenki.
By zaczynała dzień wesoła
i żeby znikła zmarszczka z czoła,
by wiatr jej pachniał,
śmiech jej szumiał,
by każdy w klasie ją rozumiał.

2019-10-11 21:45:40        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Mleko i jego przetwory

4 października 2019 r. uczniowie z klasy I a i II c wzięły udział w warsztatach „Mleko i jego przetwory”. Pod okiem fachowców, dzieci poznawały proces wytwarzania serów od mleka do gotowego produktu. Wszystkie czynności wykonywały samodzielnie, a na koniec mogły posmakować swoje wyroby. To były niezapomniane zajęcia!

2019-10-11 21:45:40        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Śledź

Akcja reklamowa promująca bibliotekę i czytelnictwo

Od 26 września do 9 października 2019 r. w naszej bibliotece trwała akcja reklamowa promująca bibliotekę i czytelnictwo.
Aktyw biblioteczny kolorował rysunki związane tematycznie ze Świętem Bibliotek Szkolnych. Była to świetna okazja do wzajemnego poznawania się, wspólnej zabawy oraz współpracy między dziećmi przy tworzeniu prac plastycznych. Następnie dzieci wypisywały hasła reklamujące bibliotekę i promujące czytelnictwo.

2019-10-10 23:31:09        dodał(a): mariola        Autor: p. Małgorzat Fimowicz-Bednarska