PSP 7 RADOMSKO

2
PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Logo
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
1
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Zakończono akcję zbierania kasztanów

Zakończono akcję zbierania kasztanów, dzięki której konto Samorządu Uczniowskiego wzbogaciło się o 730 złotych. Na spotkaniu z Radą Samorządu podjęta zostanie decyzja o przeznaczeniu funduszy, bo jak zapowiadaliśmy to uczniowie zdecydują na co wydamy "zebrane wśród liści pieniądze". Wśród klas, które przyłączyły się do zbiórki wyłoniono zwycięzców:

2018-11-05 18:40:41        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Konkurs recytatorski - A to Polska właśnie...

26 października odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas młodszych pod tytułem A to Polska właśnie... . Wzięło w nim udział 22 uczestników z klas 0-3. Uczniowie przygotowali wiersze o tematyce patriotycznej. Prezentacji przysłuchiwało się jury w składzie: p. E. Jasiulewicz, M. Szyda, M. Fimowicz i Z. Urbaniak. Jury oceniło uczestników przyznając następujące miejsca: 

2018-11-05 18:42:18        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Turniej ligowy w Łodzi

W dniu 04.11.2018 rozegrany został turniej ligowy grupy IV i I w hali MOSIR w Łodzi. Siatkarki z Radomska pierwszy mecz grały z UKS Wieluń I. Należy odnotować, iż w pierwszym secie dziewczyny z Radomska miały trzy piłki setowe jednak to siatkarki z Wielunia wygrały pierwszą partie 28-26. W drugim secie już było gorzej i ostatecznie przegrały 2:0. W drugim meczu o pozostanie w grupie IV grały z Wieluniem II. 

2018-11-04 18:39:14        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Kruszewski

Uczniowie PSP7 zapalili znicze

W dniu 26 października 2018r. uczniowie PSP nr 7 w Radomsku z okazji obchodów 100-lecia Niepodległości Polski na Starym Cmentarzu zapalili znicze na grobach zasłużonych radomszczan i żołnierzy polskich.

2018-11-02 00:10:28        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Janik

Wycieczka do miejsc pamięci narodowej w powiecie radomszczańskim

W ramach szkolnych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę klasa VIII c pojechała na wycieczkę edukacyjną do miejsc pamięci narodowej, znajdujących się na Ziemi Radomszczańskiej.  

Młodzież odwiedziła:

2018-10-26 18:22:34        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana,
albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana

J. Lelewel

Październik  obchodzony jest od wielu lat jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Głównym celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i czytelnictwa.
Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała dwa konkursy plastyczno - literackie:

2018-10-25 17:48:36        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

Radomsko u progu niepodległości

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach pt. „Radomsko u progu niepodległości”, organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Radomsku.
Na zajęciach panie doktorantki z Akademii Jana Długosza w Częstochowie - pani Dorota Chmielewska i pani Justyna Drozdek- przestawiły sytuację społeczno- ekonomiczno - polityczną naszego miasta na początku XX wieku.

2018-10-25 18:05:39        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

Współpraca z uczelnią wyższą

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku jest jedną z placówek objętych patronatem Wydziału Filologiczno-Historycznego Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Deklaracja współpracy została podpisana 15 października 2018 roku podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczył dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego dr hab. Jacek Bonarek oraz dr hab. Janusz Budziński. 

2018-10-23 21:20:17        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Nowakowska

Uczniowie w Zagrodzie Tatarskiej

Uczniowie z klasy I b, I c  "0" wyjechali do  zabytkowej Zagrodzie Tatarskiej w Stobiecku Miejskim, gdzie  odbyły się warsztaty z „kiszenia kapusty”. Dzieci  zobaczyły, w jaki sposób szatkuję się kapustę, same uczestniczyły  w tradycyjnym obrzędzie „ubijania kapusty” w beczce. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały historii zagrody oraz podziwiały zabytkowe przedmioty codziennego użytku w chłopskiej chacie. Zajęcia miały charakter edukacyjno-poznawczy. 

2018-10-23 21:09:25        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

POMAGAMY!!!

Nasza szkoła rozpoczęła w tym roku szkolnym współpracę z Fundacją Wszystkich Świętych. Zdecydowaliśmy się wesprzeć Julię – uczennicę PSP Nr 1 w Radomsku. U dziewczynki zdiagnozowano nieoperacyjny guz pnia mózgu. Chcemy pomóc finansowo jej rodzicom w kosztownym leczeniu i rehabilitacji córki.
Jak można wesprzeć naszą akcję?

2018-10-20 11:47:50        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Hanulak