PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

mPotęga - spotkanie uczniów z przedstawicielkami biura projektowego

Na początku grudnia, w ramach realizacji projektu mPotęga - Stawiam na matmę, odbyło się spotkanie uczniów klas szóstych z przedstawicielkami biura projektowego. Panie przedstawiły swoją pracę, która polega na projektowaniu budynków i różnych obiektów budowlanych, aranżacji wnętrz i otoczenia. Uczniowie podzieleni na grupy mieli okazję zaprojektować krajobraz wokół swojej szkoły oraz własny pokój. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że profesja architekta wymaga znajomości matematyki.

2018-12-12 22:02:54        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Dygudaj

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora PSP 7

W dniu 11.12.2018 w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora PSP 7 Radosława Bartnika w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Grały 4 zespoły: PSP 1, PSP 9, PSP 7 (starsze), PSP 7 (młodsze). W turnieju padły nastepująe wyniki:
2018-12-12 21:38:45        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Kruszewski

Spotkanie w Europe Direct

Klaudia Andrzejczyk Kacper Motyl i Mateusz Patalan bardzo merytorycznie przygotowali się do udziału w ogólnopolskim konkursie “Cześć, Europo”. Odwiedzili Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Piotrków Trybunalski.
Otrzymali mnóstwo materiałów na temat Unii Europejskiej, ale także miłe niespodzianki, które na pewno wykorzystają podczas promocji wiedzy o Europie i Unii Europejskiej. Już w najbliższych tygodniach każdy z Was dowie się duuuuuużo na ten temat.

2018-12-12 21:38:45        dodał(a): mariola

Seminarium europejskie

szkole, o szkolnym klubie europejskim o drodze Klaudii i Marysi do Sejmu Dzieci i Młodzieży, o projektach “Solidarność. Podaj dalej!”, “Jaka wartość ma dla mnie wartość”, o “Paradzie Schumana”, o organizowanych debatach, głównie tych, oksfordzkich…O tym wszystkim mogliśmy dziś poopowiadać podczas seminarium europejskiego zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim ph. “Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018″.

2018-12-12 21:38:45        dodał(a): mariola

Drugie posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta

Późnym popołudniem, w Urzędzie Miasta w Radomsku odbyło się drugie posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta, w której aktywnie uczestniczy nasza reprezentantka - Klaudia Andrzejczyk (na zdjęciu w środku).
Jak podkreśla nasza, młodzieżowa Radna - Dzisiaj na sesji omawialiśmy kwestie związane z przyszłymi planami naszej rady. Między innymi padły pomysły stworzenia gazetki MRM. Zawierałaby ona np. przeglądy kulturalne, wydarzenia ze szkół…

2018-12-12 21:33:31        dodał(a): mariola

Nasi na Harcerskim Festiwalu Artystycznym

W sobotę 8 grudnia w Miejskim Domu Kultury  zakończył się OPAL 2018, czyli Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach towarzyszących temu wydarzeniu.
Miło nam poinformować, że w konkursie literackim w kategorii Harcerze i Harcerze Starsi za opowiadanie na temat  Jeden dzień z życia naukowca Mateusz Patalan z klasy III C zajął I miejsceII miejsce zajęła Julia Pawlikowska za opowiadanie "Mały naukowiec".

2018-12-10 20:13:14        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Braszczyńska

IA i IC gościły Panie z PGK

3 grudnia 2018 roku w klasie I A i I C gościły Panie z PGK w Radomsku. Opowiadały w jaki sposób dostarczana jest woda do budynków mieszkalnych, instytucji i zakładów pracy i jak zostaje oczyszczana. Wspólnie przeprowadziliśmy kilka ciekawych doświadczeń z wodą. Rozmawialiśmy też o segregacji śmieci oraz o właściwym wykorzystywaniu wody w naszych domach.
2018-12-10 20:13:14        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Kokoszczyk

Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora PSP nr 7

11 grudnia odbędzie się w naszej placówce turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku w 100-lecie Niepodległości.

2018-11-25 21:53:52        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Kruszewski

IA w zakładzie meblowym

W słoneczny, jesienny dzień uczniowie klasy I A odwiedzili zakład meblowy i zobaczyli na czym polega praca tapicera. Po obejrzeniu zakładu czekał na nas smaczny poczęstunek. Największą atrakcją były przebywające na terenie zakładu małe pieski, które przeznaczone były do adopcji. Dzieci nadawały imiona szczeniakom. Organizator nie zapomniał o grach i zabawach na świeżym powietrzu oraz o ognisku z kiełbaskami.
2018-12-09 22:17:10        dodał(a): mariola        Autor: p I. Kokoszczyk

Sukcesy szachistów

Bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja naszej szkoły w szachowych mistrzostwach w Igrzyskach Dzieci... Karina Bałut, Bartek Trajdos, Hubert Grabowski i Krzysztof Wtorkowski po zdobyciu w poniedziałek Mistrzostwa Radomska, dzisiaj  zajęli III miejsce w Mistrzostwach powiatu radomszczańskiego.
2018-12-07 22:46:10        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik