PSP 7 RADOMSKO

2
PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Logo
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
1
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Kino za Rogiem

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu klasa 8c uczestniczyła w "Kinie za Rogiem" w pokazie filmu Slawomira Grünberga "Karski i władcy ludzkości". To przejmujący obraz bohaterstwa, skromności i życia w świadomości, że mimo prób nie udało sie pomóc tylko dlatego, że wielcy tego świata nie chcieli dać wiary polskiemu kurierowi. Jan Karski ocalił od zapomnienia i dał świadectwo jednego z największych ludobójstw w historii ludzkości. 

2019-04-01 20:54:59        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Borowiecka - Grzywacz

Żywa lekcja historii - Krokusy

Co roku w ponad 70 krajach na świecie, jesienią, są sadzone cebulki żółtych krokusów. Pamięci pomordowanych dzieci w II wojnie światowej. Pamięci Dzieci Holocaustu.
W tym roku dołączyliśmy z Siódemką i najlepszą z najlepszych klasą 8c. Sadzone w październiku właśnie zakwitły przypominając o idei i pamięci. 

2019-04-01 18:54:55        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Borowiecka - Grzywacz

"Przyroda naszym przyjacielem"

W czwartek 28 marca dwoje uczniów reprezentowało naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Przyroda naszym przyjacielem" organizowanym przez PSP nr 8.
Alicja Ciemniewska  klasy 0 i Jakub Sobczyk z 2a zaprezentowali piękne utwory poezji dla dzieci. Choć tym razem nie zdobyli oni nagród, ale gratulujemy uczestnikom startu w tej trudnej i wymagającej konkurencji.
2019-03-31 23:32:15        dodał(a): mariola        Autor: J. Muszyńska

SDiM. Spotkanie z Panem Jarosławem Ferencem

Jakie cechy Kazimierza Pużaka można przyjąć za wzorcowe, godne naśladowania we współczesnym życiu politycznym? Jak kształtowała się Jego kariera polityczna i walka o wolną, niepodległą Polskę? Jakie działania podejmował w Radomsku, Częstochowie? Czy należy upamiętnić Kazimierza Pużaka w Radomsku?

2019-03-31 17:47:40        dodał(a): mariola

SDiM. Debata: Dekalog Pużaka

Jako poseł, jako opozycjonista, jako inwigilowany, to tylko trzy z wielu wątków z barwnego życiorysu Kazimierza Pużak, o których dyskutowaliśmy podczas debaty ph. “Dekalog Pużaka”.

Debatę zorganizowali w Miejskim Domu Kultury, Mateusz Patalan i Igor Kęsy, jako jedno z działań w ramach rekrutacji do XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Debata przybrała formę spotkania w stylu “akwarium”. Osoby siedzą w kręgu i prowadzą główną dyskusję na wybrany temat. 

2019-03-31 17:47:40        dodał(a): mariola

SDiM. Spotkanie z Panią Anną Milczanowską

Kazimierzu Pużaku z perspektywy polityka, lidera, społecznika, orędownika walki o prawa robotników, jego związków z naszym regionem, ewentualnego upamiętnienia…
O tym wszystkim Mateusz Patalan i Igor Kęsy rozmawiali dziś z Panią Anna Milczanowską, Poseł na Sejm RP.

2019-03-31 17:47:40        dodał(a): mariola

Solidarność. Podaj dalej 2019. Kartki

Po serii warsztatów w ramach projektu “Solidarność. Podaj dalej!”, z analizy obrazów, dziś, pierwsza tura warsztatów pisarskich. Tworzyliśmy kartki pocztowe, adresowane do wybranych osób w Polsce, ściśle odwołujące się do kilkunastu fotografii, dokładnie omówionych na wcześniejszych warsztatach z analizy obrazu. Na kartkach pojawiły się nasze przemyślenia, odczucia, wiersze, pytania o życie, otaczającą rzeczywistość, o wątki dyskryminacji innych, ale także liczne życzenia.

2019-03-31 17:47:40        dodał(a): mariola

SDiM. O Pużaku na posiedzeniu MRM

Igor Kęsy i Mateusz Patalan promują wiedzą na temat Kazimierza Pużaka. Tym razem wybrali się na posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta w Radomsku, podczas którego zapoznali młodzieżowych radnych z biografią przewodniczącego podziemnego parlamentu Rady Jedności Narodowej. Wspomnieli także o rozpoczęciu swoich działań mających na celu upamiętnienie postaci bohatera swoich działań.

2019-03-31 17:47:40        dodał(a): mariola

PGE Giganty Mocy

3 marca uczniowie klas 2a i 2b odwiedzili interaktywną wystawę „PGE Giganty Mocy” w Bełchatowie. Na tej niezwykle ciekawej wycieczce dowiedzieliśmy się wiele o tym, jak powstaje prąd. Braliśmy również udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Woltuś górnikiem” i „O wodzie w przyrodzie”. Mogliśmy samodzielnie wykonywać wiele eksperymentów, stworzyć własne prace plastyczne i uczyć się przez zabawę. 

2019-03-28 18:30:07        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Co klasa 2a wie o zdrowiu?

3 marca zaprosiliśmy do naszej klasy panią pielęgniarkę, która zapoznała nas z zasadami higieny i zdrowego odżywiania. Do tego spotkania przygotowaliśmy się szczególnie. To był nasz pierwszy w życiu wywiad. Szczegółowo opracowaliśmy pytania. Szkolna higienistka przypomniała nam jakie codzienne czynności higieniczne sprzyjają zdrowiu. Na podstawie „Piramidy żywienia” zapamiętaliśmy, które produkty powinny codziennie gościć na naszych stołach, a których lepiej unikać. 

2019-03-28 18:30:07        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska