PSP 7 RADOMSKO

2
PSP 7 Radomsko im. Romualda Traugutta Więcej informacji
Logo
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
1
Dobra edukacja to bilet do jakości życia! Więcej informacji
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

12. maja jesteśmy na Paradzie Schumana!

Dziś otrzymaliśmy informację, że znaleźliśmy się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu “Która wartość ma dla mnie wartość?”, organizowanego przez Polska Fundację im. Roberta Schumana oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce!

2018-04-07 21:09:44        dodał(a): mariola

Gratulacje dla uczniów IIIB

Uczniowie klasy III B brali udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Odlotowe jajo wielkanocne w barwach biało- czerwonych". Kacper Malec  zajął II miejsce, a Igor Buliński zdobył wyróżnienie.

2018-04-06 17:08:55        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Z przyjacielską wizytą w II L.O. w Radomsku

Język francuski, wiedza o społeczeństwie, język angielski, biologia, fizyka, język polski - my już wiemy, jak prowadzone są takie zajęcia w II L.O. im. K.K.Baczyńskiego w Radomsku, mogliśmy uczestniczyć w lekcjach pokazowych, korzystając z zaproszenia Pani Anny Smendowskiej (lektor języka francuskiego w II L.O.). 

2018-03-27 21:09:29        dodał(a): mariola

Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

Niedziela Palmowa jest jednym z najstarszych świąt w historii Kościoła.  Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do Świąt Wielkanocnych.
Ponad 80 uczestników, głównie uczniów naszej szkoły, wzięło udział w konkursie na "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną" w kościele parafialnym p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uczestnicy konkursu z palmami przeszli w uroczystej procesji na początku Mszy Św. 
2018-03-27 21:09:29        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

Wielkanocne spotkanie z zajączkiem

22 marca uczniowie klasy III B i III A uczestniczyli w "Wielkanocnym spotkaniu z zajączkiem" w gospodarstwie agroturystycznym "Pod Skałką". 
Po dotarciu na miejsce dzieci skorzystały z gościny gospodarzy, którzy przygotowali następujący program;

2018-03-26 22:20:14        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

"Bądź przedsiębiorczy, wypromuj firmę i zawód"

Wiktoria Wawrzyniak (klasa IIIA gimnazjum) zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie "Bądź przedsiębiorczy, wypromuj firmę i zawód", którego organizatorem był Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Wiktoria została nagrodzona w kategorii "prezentacja multimedialna", gdzie zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji o jednym z zawodów, z oferty ZSE. Wiktoria wybrała zawód - bankowiec. 

2018-03-25 23:34:01        dodał(a): mariola

Kolejny sukces Michała

Dziś odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Master IT (dla uczniów gimnazjum i klas VII), równolegle w Bytomiu, Sosnowcu, Bieruniu i Jaworznie, w którym brał udział uczeń PSP 7 Michał Pędziwiatr z kl.IIIB.
Eliminacje, czyli I etap odbył się 1 marca, polegał na rozwiązaniu testu on-line, do którego przystąpiło 7 uczniów z naszej szkoły:

2018-03-22 22:36:12        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska

"Nałogom STOP, dla zdrowia - START"

Wyniki Konkursu Profilaktyczno - Językowego "Nałogom STOP, dla zdrowia - START".
Podczas trwania Tygodnia Walki z Nałogami uczniowie klas II i III PG realizowali projekt konkursowy (ulotka w języku niemieckim), mający na celu promowanie zdrowego trybu życia i uświadomienie młodzieży zgubnych skutków nałogów. Na konkurs wpłynęło kilkanaście prac.

2018-03-22 22:14:29        dodał(a): mariola        Autor: p. B. Łopusińska

Przegląd Małych Form Teatralnych

W Miejskim Domu Kultury zakończył się dziś XVII Przegląd Małych Form Teatralnych. Komisja w składzie: Sławomir Kuligowski – przewodniczący, Karol Kossakowski i Dawid Wawryka postanowiła przyznać wyróżnienie grupie teatralnej z PSP7 w Radomsku w kategorii szkół podstawowych. Uczniowie wystąpili w przedstawieniu pt. "Kopciuszek naszych czasów". 

2018-03-22 21:56:48        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska-Serwa

Test wiedzy "Bezpieczny Internet"

Co to jest stalking, cyberprzemoc, hejt, jakie strony pozwalają na bezpieczne logowanie...? ... - na te i inne pytania uczniowie udzielali odpowiedzi w piątek 16 marca podczas II edycji konkursu informatycznego sprawdzającego wiedzę na temat "Bezpiecznego Internetu", zorganizowanego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

2018-03-21 23:48:41        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska